KSZTAŁCENIE ZAWODOWE WCIĄŻ BARDZO POPULARNE-TECHNIK OCHRONY OSÓB I MIENIA-ZAPRASZAMY
4.04.2019
UZASADNIENIE POTRZEBY KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA
Bezpieczeństwo należy do podstawowych potrzeb człowieka. Zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy społeczne czy państwa, starają się zapewnić sobie akceptowalny poziom bezpieczeństwa. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, postępem, wzrasta ilość i świadomość zagrożeń, a tym samym wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne usługi ochrony. Rynek pracy oczekuje na wykwalifikowanych pracowników ochrony, których wiedza i umiejętności przyczynią się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli. Osoby przedsiębiorcze w tej branży mogą ubiegać się o uzyskanie koncesji i otworzyć własną firmę świadczącą usługi w zakresie ochrony osób i mienia.
Analiza internetowych ofert pracy, prowadzona w oparciu o portal pracuj.pl, wykazała, że ochrona osób i mienia jest obszarem, w którym zapotrzebowanie na pracowników jest stosunkowo duże. Najwięcej ofert pracy w branży „ochrona osób i mienia” skierowanych było do: pracowników ochrony, pracowników grup interwencyjnych, wartowników-konwojentów czy też szefów ochrony. W rankingu 30 zawodów wg deficytu podaży siły roboczej w I półroczu 2011 roku ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy[1], zawód pracownika ochrony bez licencji znajduje się na wysokiej – 3 pozycji. Pracownicy ochrony z licencją I stopnia są notowani w rankingu zawodów deficytowych na pozycji 19. POWIĄZANIA ZAWODU TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA Z INNYMI ZAWODAMI
Podział zawodów na kwalifikacje czyni system kształcenia elastycznym, umożliwiającym uczącemu się uzupełnianie kwalifikacji stosownie do potrzeb rynku pracy, własnych potrzeb i ambicji. Wspólne kwalifikacje mają zawody kształcone na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum.
Zawód technik ochrony fizycznej osób i mienia kształcony jest na poziomie szkoły policealnej i ze względu na swoją specyfikę nie posiada wspólnych kwalifikacji z innymi zawodami figurującymi w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Inne wyszczególnione w podstawie programowej elementy wspólne to organizacja małych zespołów i umiejętności stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia.
Zajecia odbywają sie w systemie zaocznym -dwa razy w tygodniu.
Koszt 200 zl za semestr.
Nasi absolwenci szybko znajdują dobrze platna pracę
Zapraszamy .Wciąz trwa rekrutacja
Tel inf.32-643-16-55